KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färglito/collage 8777267
*
nr 877 7267
Ivor Abrahams
(f. 1935), Storbritannien
Färglito/collage , Ivor Abrahams (f. 1935), Solur, 1975, 23/ 95, motivet: 101x119
Ivor Abrahams, född 1935 i Wigan, Lancashire, brittisk målare.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2014
kl 20:26:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 19:50:36
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ivor Abrahams
Ivor Abrahams, född 1935 i Wigan, Lancashire, brittisk målare.
Läs mer om Ivor Abrahams
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller collage färglito ivor abrahams solur storbritannien trädgårdsmöbler vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:06
-
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:02
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:25
*
Ivor Abrahams
Ivor Abrahams, född 1935 i Wigan, Lancashire, brittisk målare.
Läs mer om Ivor Abrahams
nr 877 7267
Ivor Abrahams
(f. 1935), Storbritannien
Färglito/collage , Ivor Abrahams (f. 1935), Solur, 1975, 23/ 95, motivet: 101x119
Ivor Abrahams, född 1935 i Wigan, Lancashire, brittisk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 19:50:36 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ivor Abrahams
Ivor Abrahams, född 1935 i Wigan, Lancashire, brittisk mÃ¥lare.Läs mer om Ivor Abrahams
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller collage färglito ivor abrahams solur storbritannien trädgårdsmöbler vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:06 -
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:02 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:06 -
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:25